Dom jednorodzinny – parterowy czy piętrowy

Dom jednorodzinny – parterowy czy piętrowy

Wybierając projekt domu jednorodzinnego trzeba podjąć bardzo istotną decyzję – dom parterowy, czy piętrowy. Podjęcie tej decyzji ułatwi również wybranie konkretnego projektu z https://www.e-domy.pl/projekty-domow.html , ponieważ mniej projektów będzie spełniało twoje kryteria. Dlatego warto zastanowić się jakie projekty domów jednorodzinnych są lepsze.

Piętro czy parter

 

Wiele zależy od osobistych preferencji. Znajdziesz projekty domów jednorodzinnych, w każdej z tych kategorii, a główne możliwości są tak naprawdę 3:

 

  • Domy parterowe – klasyczne rozwiązanie, gdzie nie ma żadnych pięter, a wszystko znajduje się na jednym poziomie.
  • Domy z poddaszem użytkowym – w tych projektach domów jednorodzinnych pokoje znajdujące się na górze mają opadający sufit, przez to można umieścić okna dachowe. Takie pokoje mają bardzo ciekawy klimat.
  • Domy z pełnym piętrem – tutaj pokoje na piętrze i pokoje na parterze niczym się od siebie nie różnią.

 

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Tak naprawdę najważniejsze jest, żebyś zastanowił się jakie projekty domów jednorodzinnych Tobie się najbardziej podobają. Wielkich różnic w kosztach realizacji poszczególnych projektów domów jednorodzinnych nie ma.

 

Jednym z aspektów na które warto zwrócić uwagę, to fakt jak duże wydają się domy wizualnie. Jeden dom o wielkości 200 metrów kwadratowych może wydawać się większy niż drugi dom o takiej samej powierzchni. Pod tym względem zdecydowanie wygrywają domy parterowe – one wydają się większe niż są. Dlatego jeżeli chciałbyś mieć dom mniejszych rozmiarów, to poszukaj projektów parterowych domów jednorodzinnych. One mimo małych rozmiarów będą wydawały się znacznie większe.

 

Related posts