Dom jednorodzinny – parterowy czy piętrowy

Dom jednorodzinny – parterowy czy piętrowy

Wybierając projekt domu jednorodzinnego trzeba podjąć bardzo istotną decyzję – dom parterowy, czy piętrowy. Podjęcie tej decyzji ułatwi również wybranie konkretnego projektu z https://www.e-domy.pl/projekty-domow.html , ponieważ mniej projektów będzie spełniało twoje kryteria. Dlatego warto zastanowić się jakie projekty domów jednorodzinnych są lepsze.

Piętro czy parter

 

Wiele zależy od osobistych preferencji. Znajdziesz projekty domów jednorodzinnych, w każdej z tych kategorii, a główne możliwości są tak naprawdę 3:

 

  • Domy parterowe – klasyczne rozwiązanie, gdzie nie ma żadnych pięter, a wszystko znajduje się na jednym poziomie.
  • Domy z poddaszem użytkowym – w tych projektach domów jednorodzinnych pokoje znajdujące się na górze mają opadający sufit, przez to można umieścić okna dachowe. Takie pokoje mają bardzo ciekawy klimat.
  • Domy z pełnym piętrem – tutaj pokoje na piętrze i pokoje na parterze niczym się od siebie nie różnią.

 

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Tak naprawdę najważniejsze jest, żebyś zastanowił się jakie projekty domów jednorodzinnych Tobie się najbardziej podobają. Wielkich różnic w kosztach realizacji poszczególnych projektów domów jednorodzinnych nie ma.

 

Jednym z aspektów na które warto zwrócić uwagę, to fakt jak duże wydają się domy wizualnie. Jeden dom o wielkości 200 metrów kwadratowych może wydawać się większy niż drugi dom o takiej samej powierzchni. Pod tym względem zdecydowanie wygrywają domy parterowe – one wydają się większe niż są. Dlatego jeżeli chciałbyś mieć dom mniejszych rozmiarów, to poszukaj projektów parterowych domów jednorodzinnych. One mimo małych rozmiarów będą wydawały się znacznie większe.

 

Related posts

Leave a Comment