Jak wybrać lampę do salonu?

Jak wybrać lampę do salonu?

 

Lampy wiszące w pomieszczeniach są najcześciej najważniejszym, a często jedynym punktem oświetleniowym w naszym domu. Oczywiście ,chętnie korzystamy z oświetlenia dodatkowego – ściennego lub lamp podłogowych, ale traktujemy je raczej jako element, który ma wprowadzić pewien nastrój, gdyż na ogół nie daje tyle świetła, co lampa wisząca.

 

Lampy możemy pozdzielić na jednopunktowe oraz wielopunktowe. Pierwszy rodzaj doskonale sprawdzi się we wnętrzach w minimalistycznym charakterze nadają się także w niewielkich pomieszczeniach oraz takich, w których przewidziano zamontowanie innych źródeł światła. Lampa wisząca wielopunktowa będzie doskonała wówczas, gdy lubimy zmienne oświetlenie sufitowe. Idealnie wkomponują się w jadalni lub kuchni, gdzie w zależności od czynności, jakie akurat wykonujemy, możemy zmieniać natężenie światła oraz ilość punktów świetlnych, które można zmieniać w określony sposób. Dzięki wielu punktom możemy stworzyć dowolną atmosferę lub wyeksponować niektóre elementy w domu.

 

 

Lampy wiszące – sufitowe w salonie powinny dawać lekko stłumione światło, dzięki czemu unikniemy miejsc, w których będzie nas ono oślepiało lub utrudniało oglądanie telewizji. Oświetlenie w jadalni może być bardziej skoncetrowane niż w salonie. Tutaj również lepiej jest postawić na wielopunktowe oświetłenie, gdyż taka lampa umożliwi regulowanie kątów padania światła. W ten sposób unikniemy niedoświetlonych miejsc oraz oświetlimy dokładnie np. cały stół. Wisząca czy podłogowa – każda ma jedno zadanie: wprowadzić odpowiedni nastrój oraz po prostu oświetlić dane pomieszczenie. Jednak pełni także także funkcję estetyczną, o której nie możemy zapominać. Jest to szczególnie doceniane w ciągu dnia, kiedy nie używamy oświetlenia.

 

Lapa wisząca w salonie przykuwa wzrok nie tylko w ciągu nocy, ale także w dzień. Oświetlenie oferowane przez renomowane sklepy internetowe, np. homekoncept.shop/produkty/oswietlenie/lampy-wiszace.html jest naprawdę różnorodne, zatemmamy nieskończenie wiele możliwości, które ograniczyć może jedynie nasz budżet i wyobraźnia.

 

Related posts