Pielęgnacja twarzy

Twarz jest naszą wizytówka, to właśnie na nią zwracają uwagę ludzie, którzy dopiero nas poznają. To ona jak lustro odbija wszystkie zdarzenia, które przeszliśmy w życiu. Aby robić dobre wrażenie i by wyglądać zawesze młodo, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację tej naszej najlepszej wizytówki. Oto złote zasady, o których należy pamiętać, aby utrzymać twarz w idealnym stanie:

Ścieraj naskórek raz – dwa razy w tygodniu

Nie częściej i nie rzadziej, tylko właśnie dwa razy w tygodniu powinniśmy używać peelingu, który oczyści pory skóry twarzy oraz złuszczy obumarły naskórek.

Czy to lato, czy to zima nie zapominaj o kremie UV

To nie istotne czy niebo jest zachmurzone, czy jest upalne lato czy chłodna zima. Promienie UV docierają do powierzchni naszej planety, dlatego zawsze wychodząc rano z domu warto stosować krem na dzień w filtrem UV.

Stosuj kremy na noc i na dzień

Jest to szczególnie ważne dla osób z przesuszającą się cerą, ale osoby o normalnej czy tłustej cerze również znajdą kosmetyki, które pomogą im utrzymać skórę twarzy w idealnej kondycji.

Zawsze zmywaj makijaż na noc

Bywamy niekiedy tak zmęczone, że nie mamy sił, aby zmyć makijaż. Nic takiego nie może mieć miejsca! Musimy zmyć makijaż, aby oczyścić pory skóry i zapobiec łamaniu się rzęs.