Pielęgnacja włosów

Każda z nas chciałaby mieć silne, lśniące włosy. Takie włosy to widomy symbol zdrowia całego organizmu. Dlatego warto o nie dbać. Oto kilka zasad, o których powinnyśmy pamiętać:

Nie wszyscy mamy włosy takiej samej grubości czy w ilości. Możemy, więc znaleźć posiadaczy grubych, ale rzadkich włosów; osoby o cienkich, ale gęstych włosach, oraz takich, którzy maja grube i gęste, bądź cienkie i rzadkie włosy. Wiara, że cokolwiek to zmieni jest raczej mrzonką, głównym sposobem na zwiększenie objętości czupryny jest odpowiednie cięcie. Więc drogie Panie, szukajmy sobie dobrych fryzjerów.

Inaczej spraw wygląda w kwestii zdrowia włosów. Warto stosować odżywki (np. jedwab do włosów), dzięki temu będą one zdrowsze, bardziej lśniące i gładkie.

Dbając o piękne włosy nie możemy zapominać o odpowiednim odżywianiu, bowiem zdrowie włosów zależy od witamin i mikroelementów, które dostarczamy naszemu organizmowi.

Pamiętajmy by zmieniać szampony, lubimy przyzwyczajać się do pewnych marek. Jednak nawet najlepszy szampon stosowany bez przerwy przez długi czas może w końcu wywołać łupież lub uczulenie.